warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Na stronie KURIERA365 czytamy:

Drugim gościem Spotkania była firma Pomowin Ltd Co. z Warszawy, wyłączny dystrybutor w Polsce win mołdawskich z regionu, ściślej wioski położonej na południe od Kiszyniowa, Taraclia. Wina, jego producenta oraz polskiego dystrybutora przedstawiła prokurent firmy, Bożena Tymińska. Region ten ma 4 tysiące lat tradycji wytwarzania wina. Winnica i wytwórnia JSC Taraclia Wines powstała w 1955 r. Ale w roku 1996 przeszła ona kompleksową modernizację. Zaś w następnym założono nową winnicę z najlepszych sadzonek winorośli sprowadzonych z Francji.

To ze zbieranych z nich winogron wytwarzane są doskonałej jakości wina, takie jak „Chardonnay”, „Aligote”, „Pinot Noir”, „Cabernet”, „Merlot” i „Taraclia”. Odznaczają się one bogatym bukietem smaku, o czym uczestnicy spotkania mogli przekonać się podczas ich degustacji zarówno przed, jak zwłaszcza długiego, po oficjalnej części spotkania. O tym, że są to naprawdę dobre wina nie tylko zdaniem producenta i dystrybutora, świadczy „deszcz nagród” jakimi wyróżniono je w ciągu ostatnich 20 lat na różnego rodzaju wystawach i targach winiarskich.

Zebrało się tego naprawdę dużo. 3 nagrody „Grand Prix”, z czego jedna otrzymana w Bordeaux we Francji za wino „Cabernet”. 40 medali złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych. Dodam, że Taraclia Wines wytwarzają, a Pomowin sprzedaje w Polsce, także likier winny „Auriu”. 16º, z dodatkiem spirytusu winnego. Ma on oryginalny smak, przypominający trochę hiszpańskie wino porto, ale lżejszy i łagodniejszy. Wina z Taraclii nie są sprzedawane w Polsce w sklepach. Można ich spróbować w restauracjach mołdawskich, a także nabyć bezpośrednio u dystrybutora.

loading
×